a
"Hayellerinize yaratıcılık katıyoruz …''
"Geçmişten günümüze gelen doğallık … ''
Doğal malzemelerle sıcak bir atmosmfer için Arkhestone sizleri bekliyor…
Instagram
Sosyal Medya
Bizimle İletişime Geçiniz
[contact-form-7 id="982" title="İletişim formu 1"]

Yapay Tuğla Tuht Brick

Dekoratif Yapay Tuğla, Tuht Brick 4 farklı renk ile üretilmektedir.
Proje ve uygulama detayı için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tuht Brick Dokuları

ANA SAYFA

OLD BRICK

Yapay Tuğla – Tuht Brick

Dekoratif Yapay Tuğla, 4 farklı renk ve doku seçeneğiyle üretilmektedir. Yunan antik mimarisinden ilham alınarak tasarlanan Tuht Brick Dekoratif Kültür Tuğlası, çeşitli mekanlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Evlerden ofislere, mağazalardan villalara, kır evlerinden kafelere, restoranlardan kuaförlere, pastanelerden güzellik merkezlerine, spor salonlarından otellere, lobilerden okullara, kongre merkezlerinden bankalara, sinema salonlarından gece kulüplerine, fuar standlarından mobilya mağazalarına, mimari ofislere ve hastanelere kadar her türlü mekanda kullanılabilmektedir. Bu yapay tuğlalar, mekanlara şıklık, doğallık ve estetik katmaktadır. Parklarda, bahçe duvarlarında, iç ve dış cephe kaplamalarında, iç mekan dekorasyonunda, şömine uygulamalarında, koridorlarda, televizyon ünitelerinin arkasında, yatak odalarında ve teras duvarlarında kullanıldığında, huzurlu, sakin, sağlıklı ve doğal mekanlar oluşturulabilir.

Dekoratif Yapay Tuğla, Tuht Brick, 4 farklı renk seçeneğiyle sunulmaktadır. Tuht Brick Perla, Tuht Brick Cafe, Tuht Brick Fumar, Tuht Brick Rojo Proje ve uygulama detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yapay Kültür Tuğlası

Yüzyıllardır insanlık, tuğlayı inşaat alanında temel bir yapı malzemesi olarak kullanmaktadır. Dayanıklılığı, estetik çekiciliği ve çevreyle ilgili avantajlarıyla tanınan tuğla, dünya genelinde çeşitli mimari yapıların oluşturulmasında vazgeçilmez bir rol oynamaktadır.

Tarih boyunca tuğla yapı malzemesi pek çok mimari harikaya hayat vermiştir. Bu yapılar tuğla malzemesinin ustalıkla kullanılmasıyla inşa edilmiştir. Dünya’nın her köşesinde, bu tuğla yapılar, geçmişin izlerini günümüze taşırken, kültürel ve tarihi bir zenginliği simgeler.

Geçmişten günümüze tuğla duvarlar

Tuğla birçok medeniyet tarafından kullanılmıştır. MÖ 3000’lerde Mezopotamya’da başlayan tuğla üretimi, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş ve Avrupa’nın birçok yerinde yaygın hale gelmiştir. Ortaçağ’da, tuğla mimarisinin yükselişiyle birlikte kaleler, kiliseler ve şehir duvarları gibi önemli yapılar inşa edilmiştir.

Geleneksel tuğla, genellikle toprak, kil ve suyun karışımından elde edilen ve fırınlanarak sertleştirilen bir yapı malzemesidir. Ancak günümüz yapı standartları göz önünde bulundurulduğunda hem üretim hem de uygulama avantajları söz konusu olduğundan Yapay Kültür Tuğlası üretimi ihtiyacı doğmuştur. Kaplama Kültür Tuğlaları doğal tuğlalar gibi yangına dayanıklı ve çevre dostu olması, tuğlanın popülerliğini artıran özelliklerdir. Ayrıca, çeşitli renklerde ve dokularda üretilebilmesi, mimarlar için geniş bir yaratıcılık alanı sunar.

Günümüzde Kaplama Tuğla

Günümüzde, tuğla hala birçok modern yapıda önemli bir rol oynamaktadır. Endüstriyel tarzda loft dairelerden, minimalist konutlara ve ticari binalara kadar birçok mimari tarzda tuğla kullanılmaktadır. Hem iç mekânlarda hem de dış cephe uygulamalarında estetik bir dokunuş sağlar. Yapay Tuğla ürünümüz olan Tuht Brick serimiz işte tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik üretilip sizlere sunulmuştur. Gerek ölçütleri gerekse doku ve tonları ile alışılmış tuğla görünümüne yeni bir boyut kazandırmıştır. Ölçü bakımından daha büyük ve bu büyüklüğün bize sağladığı avantaj ile daha derin doku uygulaması ile sıradan tuğlalardan daha gösterişli durmaktadır.

Ülkemiz ve Dünyadaki önemli bazı tuğla yapılara örnek vermek gerekirse;

  • Kızıl kule (Alanya, Türkiye): 13. yüzyılda Selçuklu mimarisiyle inşa edilen bu kule, tuğla kullanımının güzel bir örneğidir.
  • Basil Katedrali (Moskova, Rusya): Renkli tuğlalarla süslenmiş bu ikonik katedral, Rus mimarisinin en önemli yapılarından biridir.
  • Rönesans Dönemi Villaları (İtalya): Floransa ve Toskana da bulunan birçok villa, tuğla ve taşın harmanlanması sonucu inşa edilmiş ve mimari zarafetin bir sembolü haline gelmiştir.

Sonuç olarak tuğla, geçmişten günümüze mimari dünyada önemli bir malzeme olarak kalmaktadır. Hem estetik açıdan çekici olması hem de dayanıklı ve çevre dostu olması, tuğlanın tercih edilmesinde etkili faktörlerdir. Dünya genelindeki çeşitli tuğla yapılar, bu malzemenin mimari potansiyelini ve esnekliğini göstermektedir. Tarihten günümüze miras olan tuğla kültürünü yapılarımızda kullanmanın ekonomik ve estetik yolu ise Yapay Kültür Tuğlası Tuht Brıck ürünümüzdür.

ARKHESTONE DUVAR KAPLAMALARI

Teklif için iletişime geçiniz.

info@arkhestone.com

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

” İstanbul’da Yapay tuğla denilince akla gelen tek marka ”
Arkhestone Duvar Kaplamaları

Daha fazlası için Bizimle iletişime Geçiniz.
WhatsApp
Merhaba
Merhaba
Call Now Button