a
"Hayellerinize yaratıcılık katıyoruz …''
"Geçmişten günümüze gelen doğallık … ''
Doğal malzemelerle sıcak bir atmosmfer için Arkhestone sizleri bekliyor…
Instagram
Sosyal Medya
Bizimle İletişime Geçiniz
[contact-form-7 id="982" title="İletişim formu 1"]

Yapay taş nedir?

Yapay taş nedir? Yapay taş nasıl üretilir?

İç ve dış cephelerde duvar kaplama olarak kullanılmaktadır. Beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde kanserojen madde bulunmamaktadır. Öncelikle çimento, pomza ve farklı renklerde demir oksit boya harmanlanarak macun kıvamına getirilir. Bu oluşan çimento esaslı ürün poliüretan ya da silikon kalıplara dökülür. Kalıplara dökülen beton ısı odalarında 8 ila 12 saat arasında kürlenmeye bırakılır. Ardından yapay taş kalıplardan daha iyi ayrılacaktır. Üretim bandında ilerletilerek tek tek kutulama işlemine geçilir. Yani yapay taş nedir? Yapay taş nasıl üretilir? sorusunun cevabı yukarıda belirtildiği üzere bir o kadar zahmetli ve yorucudur.

Yapay taş nedir

Yapay taş nedir? Sorusu cevabından sonra birazda yapay taş renkleri konusuna değinelim.

Yapay taş renkleri

Yapay taş renkleri belli reçeteler üzerine üretilmektedir. Bu reçete sayesinde ilerleyen senelerde tadilat tamirat gereken alanlarınızda aynı renk ve kalitede ürüne ulaşmanız çok kolaydır. Doğal taşlarda bu özellik olmadığından çoğu mimari projede yapay taş kaplama tercih edilmektedir. Çoğu konsept mağaza zinciri ve Dış cephe kaplama projelerinde yapay taş ürünlerini görmüşsünüzdür.

Yapay taş diğer renk ve alternatifleri için aşağıdaki linki tıklayınız…

Yapay taş renkleri

İçindekiler ;

  1. Yapay taş nedir?
  2. Yapay taş renkleri?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz. Dekoratif Taş Duvar Dokuları

Yapay taş Kullanım alanları

Sosyal yaşantımızda bir çok alanda yapay taş, dekoratif yapay taş duvar kaplamalarına rastlamışsınızdır. Kimi zaman dinlenmek için gittiğiniz bir kafede, kimi zamansa çalışma hayatımızda ofislerimizde bu dekoratif ürünlere denk gelmişsinizdir. Doğal taşlarla kıyaslanamayacak şekilde gerçekçi ve ekonomik olan bu ürünü elde etmekte bir o kadar kolaydır. Örneğin bir mutfağınız var ve dekorasyon için duvarlarınızda kullanmayı düşünüyorsunuz. Maksimum 10 ila 15 m2 civarında bir ürüne ihtiyacınız var. Bu metrajlarda kullanmayı planladığınız yapay taş ya da yapay tuğla kendi imkanlarınızla bile taşınması kolaydır. Aracınızın bagaj kısmına ortalama 200 ila 250 kg ağırlığında olan bu yapay tuğla ürünleri rahatlıkla sığacaktır.

Yapay taş kullanım alanları olarak hayal edebileceğiniz tüm koşullara uygundur. İç ve dış mekan projelerinizde kullanabilirsiniz. Ürün uygulama aşamalarına uyarak tüm ısı yalıtım levhaları, alçıpan ya da bordex yapılı duvarlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin tüm illerine kargo ve ambar vasıtasıyla siparişleriniz güvenle teslim edilmektedir. Dilerseniz İstanbul Fabrika satış depomuzdan da ürünlerinizi teslim alabilir ve kendi imkanlarınızla da ürünlerimizi teslim alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir. Tuğla duvar

 

No Comments

Leave a Reply

Daha fazlası için Bizimle iletişime Geçiniz.
WhatsApp
Merhaba
Merhaba
Call Now Button