a
"Hayellerinize yaratıcılık katıyoruz …''
"Geçmişten günümüze gelen doğallık … ''
Doğal malzemelerle sıcak bir atmosmfer için Arkhestone sizleri bekliyor…
Instagram
Sosyal Medya
Bizimle İletişime Geçiniz
[contact-form-7 id="982" title="İletişim formu 1"]

Yapay Taş Kaplama

Yapay taş kaplama çimento esaslı dekoratif duvar kaplamasıdır. İç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. 9 farklı doku ve 38 çeşit ürüne sahiptir. Kültür taşları el yapımıdır. Yaklaşık 10000 m2 lik tesisde üretilmektedir. Mevcut stoklar sayesinde büyük çaplı projeleriniz için hızlı termin süresi verebilmekteyiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yapay Taş Üretimi?

Yapay taş nedir? Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilmektedir. Çimento, pomza ve boya pigmentleri karıştırılarak kalıplara dökülür. Ardından ısı odalarına alınarak kürleme işlemine geçilir. Kürleme işleminin yapılma sebebi yapay taşın daha mukavemetli olmasıdır. Sonra kurutulmuş yapay taş kutulama imalat aşamasına geçirilir. Yapay taş hammaddelerin işlenmesi ve kutulama işleminden sonra paletlere dizilerek uygulama yapılacak alanlara sevk edilir.

Yapay taş uygulama alanları

Yapay taş istenilen her ortama uygulanabilir. Kutular halinde teslim edildiği için taşıması ve yapay taş uygulaması kolaydır. Ağırlık olarak doğal taşlara kıyasla daha hafif ve ekonomiktir. Genellikle mimari projelerin vazgeçilmez yapı malzemesidir. Sosyal yaşantımızda ve çevrenizde sıklıkla görünmektedir. Yapay taş iç ve dış cephe duvar kaplamaları, cephe giydirme projelerinde kullanılmaktadır. Avm mağaza duvarlarında, iş yerlerinde, bina cephelerinde, bahçe duvarlarında ve Tv ünitesi arkasında yapay taş duvar kaplamaları kullanılmaktadır.

Yapay taş nedir?

Yapay taş diğer adıyla kültür taşı üretilmiş taş anlamına gelir. Doğal taşlardan alınan kalıplarla çoğaltılarak üretilir. Beton esaslı dekoratif duvar kaplama malzemesidir. Yapay taş, doğal taşa benzer görünüme sahip, ancak insan yapımı malzemelerden üretilmiş bir malzemedir. Yapay taşlar, çimento, kum, agrega, pigmentler ve diğer malzemelerden üretilir.

Yapay taş iç mekanlarda kullanılır mı?

Yapay taş iç mekanlarda kullanılabilir. Yapısı gereği çok fazla bakım gerektirmemektedir. Hayalinizdeki taşı seçerek dekoratif duvarlar yaratabilirsiniz. Örneğin yemek odası duvarınız var ve bu duvarda dekoratif bir arayış içerisindesiniz. Mekanınızın genişliğine ve yapısına uygun olan yapay taş seçimi yaparak duvarlarınıza farklı ambiyanslar verebilirsiniz.

Yapay taş termin süresi nedir?

Metrajınıza ve güncel üretim programımıza uyacak şeklide ortalama 7 ila 10 gün içerisinde yapay taş üretimini yapabiliriz. Seçilen yapay taş yüksek olasılıkla düz metrajlarda stoklarımızda mevcut olmaktadır. Köşe taşı detayı için stok bilgisi almanızda fayda vardır.

Yapay taş m2 ağırlıkları ?

Yapay taş m2 ağırlığı ortalama olarak 38 ila 45 kg/ m2 dir. Doğal taş kaplamalarına göre daha hafif ve taşıması kolaydır. Taş görünümlü kaplama ürünleri arasında en çok tercih edilen dekoratif duvar kaplamalarındandır.  Yapay taş, duvar panelleri ile kıyaslanacak olursa uygulama ve görsellik açısından çok daha kullanışlı ve ekonomiktir.

Yapay Taş Çeşitleri

Yapay taş çeşitleri derzsiz uygulama için Corte ve Montuno Serisi, Derzli uygulama için Agrilla, Amorfo, Roca, Pizarra, Pueblo, Valle ve Rio adları ile üretmekteyiz. 9 farklı doku ile 38 farklı renk ile dökülmektedir.

Yapay taş m2 fiyatları?

Yapay taş m2 fiyatları alım yapılacak m2 ve yüzey alan ölçülerinize göre değişmektedir. Yapay taş fiyatları ortalama 490 TL ile 525 TL arasında değişmektedir. Yapay tuğla m2 fiyatları yapay taş m2 fiyatlarına kıyasla daha ucuz ve ekonomiktir.

Yapay taş nereden alınır?

Yapay taş Türkiye’nin tüm illerine ambar ve kargo hizmetinden yararlanılarak günlük sevkiyatlarla son kullanıcı ve projelere ulaştırmaktayız. Yapay taş Adapazarı Akyazı Fabrikamız üzerinden ya da İstanbul depomuzdan bu sevkiyatlar yapılmaktadır. Vermiş olduğunuz metraj ve kargo-ambar ücretlerine göz önünde bulundurularak İstanbul ve Akyazı depolarımızdan sevk edilmektedir.

Yapay taş renkleri atar mı?

Yapay taş içeriğinde bulunan demiroksit boyalar çimento ve pomza ile birlikte karıştırılarak imalatı yapıldığından renk atması söz konusu değildir. Yapay taş rengi doğal hava koşullarına bağlı olarak çok az seviyede renkler açılmaktadır. Bu renk açılması gözle görünür bir sorun yaratmamaktadır.

Yapay taş nasıl temizlenir?

Yapay taş nasıl temizlenir ve bakımı nasıl yapılır. Kültür taşı dış cephe kaplamalarında kullanılacak ise ilk yapıldığı günden en az 45-60 gün sonrasında kuru ve nemsiz bir hava koşulunda yüzeysel olarak koruyucu emprenye ürünler kullanılarak hem ömrü hem de boya renk açılması engellenebilir. Eğer emprenye ( su itici) kullanılmaz ise kışın ve ortamın nem hareketine göre ıslanan yapay taş zamanla terleme yapacak ya da aşırı nemden kaynaklı yosunlaşma belirtisi gösterecektir. Emprenye tek seferlik kullanımda yeterli miktarda taşa nüfuz etmeyeceğinden dört sene sonra tekrar uygulanması gerekecektir.

Bu tekrar yapılan işlemden sonra ömür boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan emprenye  ( su iticisi ) sayesinde yapay taşın su emmesi ve toz alması engellenmiş olacaktır. Unutmamak gerekir ki yapay taş üzerine yanlışlıkla dökülen boya, çamur vb. etkenler emprenye sürüldüğü için su ile yıkanarak çok rahatlıkla temizlenecektir.

Yapay taş modelleri?

Yapay taş 9 farklı model ve 34  farklı renk ile üretimi gerçekleşmektedir. Proje bazlı isteyeceğiniz renk ve dokuda yapay taş modelleri konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Bir konsept mağaza zinciri ya da Villa cephe kaplama için olabilecek bu ihtiyacınıza kısa zaman içerisinde cevaplamaya çalışacağız.

Yapay taş boyutları?

Yapay taş boyutlar ve kalınlıkları konusunda her ürünün et kalınlığı, boyutu ve ağırlığı değişmektedir. Yapay taş boyutları ortalama olarak 5 cm ile 30 cm olarak değişmektedir. Yapay taş boyutlarını tarif edecek olursak en ufağı bir avuç içi büyüklüğünde en büyük kalıbı ise A4 kağıt boyutlarındadır. Yapay taş ağırlık olarak da ortalama 38 ila 45 kg/m2 dir.

Yapay taş Bakımı?

Yapay taş bakımı; Eğer iç mekan için düşünüyorsanız elektrikli süpürge ile derz aralarını temizleyebilir toz fırçaları ile tozunu alabilirsiniz. Dış cephe kaplamalarında temizleme işlemi için ise emprenye kullanılmış alanlarda hortum yardımı ile su tutarak temizleme işlemini yapabilirsiniz. Eğer emprenye kullanılmadıysa kompresör yardımı ,le çok fazla tazyikli olmayan su ile temizleme işlemi yapılabilir. Yapay taş çok temizlik gerektiren bir dekoratif üründür.

Yapay Taş Kullanım Alanları

İç Mekan ve Dış cephe kaplama İstanbul’un Her İlçesine Hizmet Vermekteyiz.

Sosyal yaşantımızda sıklıkla gittiğimiz mekanlar da; mağaza, dükkan, ev, iş yeri, villa, Stüdyo Daireler, Restourant, Kafe, Otel, Avm, Bar, Kütüphane, Okul, Dershane, Banka, Çağrı Merkezleri, Güzellik merkezi, Kuaför Salonları, Call Center, Toplantı Odası, Şömine, Düğün salonu, Fuar Stantları, Sinema salonları, Konferans salonları vb. alanlarda ve dış cephe yapay taş duvar kaplamaları kullanılmaktadır.

Kısacası doğallık ve estetiğin bir arada olabileceği ve hayal gücünüzün hitap eden tüm mekanlarınızda doğal kaplama tuğlası duvar dekorasyonlarını tercih edebilirsiniz.

Yapay taş satın al

Yapay taş satın almak için iletişime geçiniz.

Arkhestone Duvar Kaplamaları

Teklif için iletişime geçiniz.

info@arkhestone.com

Showroom Adres:  İçerenköy, Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd No:110-112 Ataşehir/İstanbul

Sosyal Medya Hesaplarımız

Daha fazlası için Bizimle iletişime Geçiniz.
WhatsApp
Merhaba
Merhaba
Call Now Button