a
"Hayellerinize yaratıcılık katıyoruz …''
"Geçmişten günümüze gelen doğallık … ''
Doğal malzemelerle sıcak bir atmosmfer için Arkhestone sizleri bekliyor…
Instagram
Sosyal Medya
Bizimle İletişime Geçiniz
[contact-form-7 id="982" title="İletişim formu 1"]

Kaplama Tuğla

Kaplama tuğla; tuğlalar binaların iç ve dış kaplamalarında, villaların cephe kaplamalarında ve kafe, restoran, mağaza, okul gibi idari kurumlarda kullanılmaktadır. Güzellik merkezleri, berberler, spor salonları gibi sosyal hayatta sıklıkla karşılaşıyoruz. Kaplama tuğlalarının içeriği tamamen doğal pigmentler kullanılarak üretilmektedir. Toprak ve kumun yüksek sıcaklıklarda buharlaştırılmasıyla elde edilir. İletişim kurmak için 0216 3 244 244 veya 0538 401 31 64 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kaplama Tuğla Modelleri

Kaplama tuğla 6 farklı sınıfta 44 farklı renk ile üretilmektedir. Tarzınıza uygun kaplama tuğla modelleri için seçim yapabilir, uygulama ve mekanınıza uygun fikirler için bizimle iletime geçebilirsiniz.

METRIC

SILVER

BRONZ

GOLD

PREMIUM

PLATINIUM

Tuğla Kaplama

 

Dekoratif Estetik

Dekorasyon hem ev hem de iş yeri için oldukça önemli bir kavramdır. Herkes insanların evini veya işyerini sevmesini ister. Özellikle iş yeri için estetik açıdan hoş dekoratif parçalar olumlu faydalar sağlayabilir. Son yıllarda bu dekoratif tasarımlarda sıklıkla kullanılmaya başlanan çeşitlerden biri de doğal tuğla kaplama yöntemidir.

Yapısı fiberglas, polyester ve doğal taş tozundan oluşmaktadır. Doğallığı ile beğendiği alanlara pozitif enerji getirir. Ayrıca doğal tuğla kaplama yönteminde kullanılan malzemeler hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir ve istenilen alana montajı kavrama açısından zahmetsizdir. Üstelik farklı seçenekleri de mevcut. Tercihinize göre farklı renkteki tuğlaları da tercih edebilirsiniz. Doğal tuğla kaplamanın birçok avantajı vardır.

Güneş ışığı, su, yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmediği için hem iç, hem de dış alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Birebir taş görüntüsü bulunmaktadır ve dokunulduğunda gerçek taş hissi vermektedir. Bakım açısından da oldukça rahattır. Hiç bir şekilde bakım gerektirmediği gibi yıkanıp silinebilmektedir. Doğal tuğla yapısında kanserojen madde bulundurmadığı için insan sağlığına zarar vermez.

Kullanımı oldukça kolay olan kaplama tuğlası panelleri vida ve dübel yardımı ile sıvası bitmiş yüzeyler de dâhil tüm yüzeylere kolayla monte edilebilir. Ayrıca doğal tuğla uygulaması yapılan yüzeyler üzerine dekoratif eşya ya da süsler de asılabilir. Oldukça hafif olmasından dolayı portatif stantlara da kolaylıkla monte edilebilmektedir.

Darbelere karşı dayanıklı olduğundan dolayı darbe emici özelliği bulunmaktadır. Montaj yapılacak yüzeyde elektrik anahtarı ya da priz olması halinde bu bölümler kesilerek uygun hale getirilebilir. Oval bölgeler için esnek bir yapıya sahip olduğundan dolayı kolaylıkla yüzeylere uygulanabilir. Ayrıca monte edildiği mekânlarda farklı görünümler elde edilmesi için derzli ve derzsiz olarak kullanım seçenekleri bulunmaktadır. Isı, nem ve ses yalıtımını güçlendirir. Doğal tuğla kaplamaları uygun fiyatta olduğu kadar uzun ömürlü olması ile de insanlar tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir.

 

Kaplama Tuğla Kullanım Alanları

 

Doğal tuğlalar eski zamanlardaki evlerin havasını yansıttığı için geçmişe özlem duyan insanların evlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca antik görüntüsü ve doğal dokusuyla da işyerlerinin sıkça tercih ettiği kaplama tuğlası yöntemi her kesimden insana da hitap etmektedir. Ofis ortamının sıkıcılığından ve stresli işlerin çokluğundan sıkılan insanlar içinde doğal tuğla uygulaması oldukça yararlı bir seçimdir. En azından insanlar, işler yoğunlaştığında çevrelerine baktığında doğallıktan kaynaklı bir rahatlık hissedeceklerdir ve işlerine daha kolay adapte olabileceklerdir.

Bekleme salonları, oteller, kuaförler, cafe ve restaurantlar doğal tuğla kaplamalarının sıkça kullanıldığı mekanlardandır. Otellerin dış mekanlarında farklılık ve şık bir görünüm oluşması için dekorasyon şirketleri tarafından doğal tuğla kaplamaları fazlaca kullanılmaktadır.

 

Tuğla Kaplama Maliyeti

 

Doğal tuğla kullanım yerlerinin ve sıklığının artmasında en önemli faktörlerden birisi de fiyatının oldukça uygun olmasıdır. Ayrıca doğal tuğla kaplama işlemlerinde ustalık maliyetinin de az olması göz önünde bulundurulduğunda tercih edilme nedeni ortaya çıkmaktadır. Paneller halinde satılan doğal tuğla kaplamaları, kaplama yapılacak alanın ölçüsüne göre satın alınmaktadır ve çok fazla alet gerektirmeden az bir uğraş ile herkes tarafından montajı yapılabilmektedir. Doğal Tuğla uygulamaları ucuz maliyetli olmasından dolayı her kesimden ve her bütçeden insana hitap etmektedir.

 

Kaplama Tuğla Montaj Şekli

 

Montaj yapılması için öncelikle mastik ve özel yapıştırıcı, matkap, elektrikli testere, vidalama yapılabilmesi için elektrikli tornavida, ölçüm işlemleri için metre, estetik açıdan yamuklukları gidermek için cetvel, ek yerlerinin kötü gözükmemesi için rötuş boyası, vida ve cıvatalar hazır bulundurulmalıdır. İlk önce kaplama tuğlası montajı yapılacak alanın ölçüsü belirlenir. Ve kaç adet doğal tuğla paneli kullanılacağı hesaplanır. En önemli nokta montaja geçmeden önce mevcutta yeterli kadar doğal tuğla olup olmadığının kontrol edilmesidir. Malzemeler tam olmadan montaja başlanmamalıdır. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra monte edilecek duvarın ölçülerine göre doğal tuğla elektrikli testere yardımı ile kesilir.

 

Bu panellerin monte edilmesi sırasında dübel kullanılmalıdır ve dübeller tuğlalar arasındaki derz boşluklarına ya da yüzeye temas eden kısımlara denk getirilmelidir.

Çok sık vidalama yapılmamalıdır. Ortalama 50 – 60 cm. aralıklarla vidalama yapmak uygundur.

Tüm bu panellerin dübel ile montajı yapıldıktan sonra mastik ve özel yapıştırıcı madde karıştırılarak panel aralarına, birleşim yerlerine ve üst baş kısımlarını spatula yardımı ile kapatmak gerekmektedir.

Ara kısımlara sürülen yapıştırıcı madde tam olarak kuruduktan sonra rötuş boyası ile boyanması, kötü görüntüyü ortadan kaldıracaktır.

Monte edildiği yapının statik yapısına zarar vermediği için yapı ve inşaat izni gerektirmemektedir. Alev almaz malzemeden üretildiğinden gönül rahatlığı ile her mekânda kullanılabilmektedir. Dübeller ile monte edileceği gibi birbirine geçmeli modelleri de bulunmaktadır.

 

Piyasada Kaplama Tuğla ve Yorumlar

 

Kaplama tuğla uygulamaları monte ettiren kullanıcılar, bu uygulamadan oldukça memnundurlar. Özellikle fiyat konusunda uygun olmasından ve renk seçeneklerinin bulunmasından dolayı tercihte öncelik oluşturmaktadır. Doğal tuğla kullanan insanlar temizlik konusunda da oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı tercih etmektedirler. Ayrıca özellikle çocuklu aileler için doğal tuğlalarda katkı maddesi olmaması da oldukça önemli bir hale gelmektedir.

Piyasada farklı özelliklerde çeşitleri bulunan doğal tuğla çeşitleri bilinen markada ve bilinen satıcılardan satın alınması tercih edilmelidir. Çünkü bu uygulamayı daha ucuza mal etmek isterken daha çok para harcamaya neden olabilmedir. Bunun yanında monte aşamasında eğer kişi bu uygulamayı monte etmeye yetkinliği yok ise işin ustasından yardım almak gerekmektedir.

 

Kaplama tuğla panelleri internet üzerinden de satılmaktadır. Ancak yine güvenilir olmayan sitelerden alış veriş yapılmamalıdır. Çünkü internetten alınacak ürünün panel ölçüleri kullanılacak mekânlardaki ölçüler ile uyuşamayabilir. Bu da yarım malzeme ile monte etmeye başlamaya ya da geri kalan ürünün gelmesini beklemek için zaman kaybı oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca internet üzerinde gösterilen görseller deki kaplama tuğlası renkleri de gerçek renkle uyuşmayabilmektedir. Bu da boş yere para kaybetmeye neden olmaktadır.

 

Doğal tuğla kaplamalarının iyice tanıtılması ve yeni modellerin gösterime sunulması için fuarlar düzenlenmektedir. Bu gösterimlerde beğeni alan doğal tuğla tasarıları daha çok tercih edilen doğal tuğla ürünleri arasına girmektedir. Kaplama tuğlası yaptırmak isteyen insanlar kolaylıkla yapı marketlerden ya da özellikle sadece bu işi yapan firmaların mağazalarına giderek örnek tuğla tasarımlarını inceleyerek karar verebilirler.

Ayrıca monte edilmesi istenen doğal tuğlalardan numune alınarak montaj yapılacak yerde nasıl duracağına da bakılarak fikir alınabilmektedir. En son olarak karar aşamasından sonra kara verilen firmadan destek alınarak monte işi yaptırılabilmektedir.

Kaplama Tuğla

Kaplama tuğlası  yüzyıllardır inşaat sektörünün vazgeçilmez süsleme malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple eski çağlardan bu yana kullanılan bu yapı malzemesi bir çok türde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Kaplama Tuğlası olarak klinker tuğla tarzında doğal tuğla uygulaması ve görselleri için tıklayınız…

Kaplama Tuğlası Fiyatları

Günümüzde Kaplama tuğlası günümüzde ise gelişen mimarinin ve yeni fikirlerin odak noktası olmaktadır. Görselliğiyle ve doğal yapısı ile bir çok projede ve insanların zihninde yer almaktadır. Son zamanlarda cafe, restaurant ve otellerde sıklıkla karşımıza çıkmakta olan dekoratif el yapımı doğal tuğla sizlere eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır.

Kaplama Tuğlası

Her geçen gün doğallığa ve eski yapılara olan özlemin artması sonucu aşırı kentleşme günümüzde kaplama tuğlası ve doğallık fazlaca rağbet görmektedir. İç ve dış mekanlarınız da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde evinizde, salonunuzda, banyonuzda, antrenizde ya da iş yerinizde görsel güzellik ve enerji ile kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Ayrıca Kaplama tuğlası uygulama itibari ile kısa zamanda yaşam alanınızda size bambaşka bir görsellik kazandırarak sizleri bir nebze de olsa şehirleşmenin ve doğallıktan uzak yapıların içerisinde ferah ve muhteşem bir görüntü içerisine alacaktır.

Kaplama tuğlası ortalama olarak 250 TL ile 600 TL arasında değişmektedir.

Kaplama tuğlası

Ürünlerimiz % 100 El Yapımı olup ŞAHTAŞ DEMİR ÇELİK ve TOPRAK SANAYİ A.Ş. tarafından İzmir Torbalı da tamamen insan gücü ve emeği ile üretilmektedir. Marmara Bölgesi Ana Bayiisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kaplama tuğlası toprak, kil ve değerli madenlerle 1200 derece fırınlarda pişirilerek yapılmaktadır. Kaplama tuğlası taban tuğlası, çatı kiremiti, sırlı karo, sırlı seramik, terracotta, zemin tuğlası vb. tamamen el yapımı olarak üretilen dekoratif ürünler üretmektedir.
Diğer bir değişle El yapımı doğal tuğla, restorasyon tuğlası, kaplama tuğla, terracotta, toprak, antik, rustik, harman tuğla klinker tuğla olarak da bilinmektedir.

Kaplama tuğlası

Kaplama tuğlası, renkleri ve çeşitleri için Ataşehir ilçesindeki showroom mağazamıza gelerek görebilirsiniz. Mekanlarınız da neler yapabileceğimiz konusunda tecrübelerimizi ve fikirlerimize sizlere sunmaktan kıvanç duyacağız. Kaplama tuğlası uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışıyla Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak İstanbul’da hizmet vermekteyiz.

Kaplama Tuğlası Fiyatları

Arkhestone ; kaplama tuğlası, restorasyon tuğlası, kaplama tuğla, terracotta, toprak tuğla, antik tuğla, rustik tuğla, harman tuğla klinker tuğla uygulamasını yapmaktayız.
Arkhestone Duvar Kaplamaları
İçerenköy, Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd No:110, 34752
Ataşehir İstanbul
0216 3 244 244
0538 401 31 64

Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Daha fazlası için Bizimle iletişime Geçiniz.
WhatsApp
Merhaba
Merhaba
Call Now Button