a
"Hayellerinize yaratıcılık katıyoruz …''
"Geçmişten günümüze gelen doğallık … ''
Doğal malzemelerle sıcak bir atmosmfer için Arkhestone sizleri bekliyor…
Instagram
Sosyal Medya
Bizimle İletişime Geçiniz
[contact-form-7 id="982" title="İletişim formu 1"]

Doğal Tuğla Uygulamalar

Sosyal yaşam alanlarımızda ve çalıştığımız ortamlarımız da sıklıkla karşınıza çıkan doğal tuğla uygulama ve dekoratif tuğla duvar kaplama uygulama görselleri için tıklayınız. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Kuaför salonları, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında doğal tuğla uygulama duvar kaplama konusunda tercih edilir bir uygulama olmuştur. İçinizi ısıtacak bu ihtişamlı duvar kaplama malzemeleri için bizimle iletişime geçiniz.

Yaşam alanlarınıza değer katar

Doğal Tuğla Uygulamalar

Doğal Tuğla Nedir?

Doğal Tuğla kanserojen madde içermeyen tuğla ürünlerinde tamamen doğal malzemeler kullanılmaktadır. Yapısında hiçbir kimyasal yabancı madde olmadığı gibi bazı duvar malzemeleri gibi kansorejenlikle taşımamaktadır. Sıva da çatlama yapmaz. Tuğla ürünleri ve sıva harcının genleşme katsayılarım birbirine yakın olması yapımı sonrası duvar çatlakların olmasına engeldir.

Konfor değeri yüksektir. Sıva ile tutulan iyi kaynaşması ilerde sorunsuz günlerin başlangıcı demektir. Bazı duvar malzemelerinin yapısındaki etkenler nedeniyle oluşabilen aşırı sıva çatlakları hem rutubetin içeriye girmesini hem de pul pul dökülmesine neden olur. Konfor değeri yüksektir. Doğal kilin yapısındaki özellik sayesinde yaratılan mekânlarda sağlıklı ve konforlu yaşanması neden olur. İnsan vücuduna uyumlu yapısı sayesinde yaratılan mekânlarda ani soğuma ve ayni ısınma etkilerinde tampon vazifesi görür.

 

Doğal tuğla bütçenizi sarsmadan ülkenin her tarafına yayılmış fabrikalar ile rakiplerinden ve Avrupa’daki örneklerinden dört katına varan düşük maliyetler ile karşımıza çıkar.

 

Isı kumbarasıdır kilin yapısı sayesinde üzerinde aldığı suyu uzun süre muhafaza eder ve konfor ortamı yaratarak ısı vericiler kapandığında muhafaza ettiği ısıyı tekrar ortama verir. Bu ısı tutma özelliği onun ısı kumbarası olmasına en büyük etkendir.

 

Rutubet barındırmaz. Mikro yapısında gözündeki bir doku olmaması Modüler yapı sayesinde özelinde aldığı nemi bünyesinde barındıramaz ve kısa sürede gelir verir. Bünyesine aldığı en fazla nem %12 dir. Bu yapı tuğlanın son derece sağlıklı bir ürün olmasını sağlar.

 

Doğal tuğla uygulama uzun Ömürlü malzemedir. Dünyada tuğlanın 6000 yıldır kullanılıyor olması sağlanmadığının ve uzun ömürlü olmasını en iyi kanıtıdır. %100 geri dönüşümlüdür. Tuğla ürünlerinin üretim ve kullanım sırasındaki artıklar doğal bir değişmiş malzeme olmasını nedeniyle hiçbir yan etki yaratmaz üretimdeki atıklar mikronize edilerek tekrar üretime dâhil edilir.

 

Kil ağırlıklı bir cins toprağın dikdörtgenler prizması blokları şeklinde kalıplarda pişirilmesiyle yapılan ucuz ve kullanışlı bir inşaat malzemesidir. Tuğla kullanımı 6000 yıl öncesine kadar uzanır. İlk tuğlalar güneşte kurtulurdu. Bunları kerpiç denir.  Milat’tan 3000 yıl önce ilk tuğla ocakları kurulmaya başlamıştır. Günümüzde tuğla ifadesi umumiyetle uzunluğu yaklaşık 20-22 santim genişliği 9-11 santim büyüklüğü 5-7.5 santim arasında olan blokları için kullanılır. İçi dolu olan bu tuğlalar harman ismi verilen büyük tuğla ocaklarndaı imal edildikleri için harman tuğlası olarak isimlendirilir. Bu tuğlalar ülkemizde 400 – 600°’de pişirilerek elde edilir.

 

Doğal tuğla 19. yüzyılın ortalarında geliştirilen ve batıda yaygın olarak kullanılan daha büyük ebatlı ve içi boşluklu olarak pişirilmiş tuğlalar fular delikli veya boşluklu tuğla olarak isimlendirilir. Delikli tuğla aynı zamanda ses ve ısı izolasyonu da sağlar. Delikli tuğla umumiyetle fabrikalarda yaklaşık 1000- 1200° sıcaklıkta pişirilerek üretilir. Boyutları çeşitli ülke standartlarında belirtilmiştir. Ülkemizde delikli tuğla 23*30 13*30 13*30 santim gibi ebatlar ile üretilmektedir.

 

Kaplama tuğlası olarak kullanılacak tuğlaların içine renklendirici oksitler katılarak veya bileşenlerin miktarları değiştirilerek koyu kırmızıdan beyaza kadar renkler elde edilir. Kilin az olduğu yerlerde kalsiyumsilikat veya silis karbür kireç tuğlası yapılmaktadır.

 

İnşaat işlerinde kullanılanların dışında fırınlarda kullanılan yüksek sıcaklığa dayanıklı alümin ve silis esaslı ateş tuğlalarıda vardır. Bu tuğlalar yaklaşık 1800° C sıcaklıkta pişirilerek elde edilir.

Kil bulunmayan ve yüksek sıcaklığa dayanıklı diğer bir tuğla türü ise manyezi ve krom tuğlalarıdır. Bu tuğlalar çelik fırınlarında, cam fırınlarında ve diğer endüstriyel fırınlarda kullanılır. Bunlardan başka silis, boksit, alemin, zirkon silisyum Karbür ve dolomit tuğlaları da ateşe dayanıklıdır.

 

Doğal tuğla günümüzde tuğla üretimi kilin çıkarılmasıyla başlar. İnce taneli hale gelene kadar değirmen de ezilip öğütülen kil, koyu bir hamur elde edilecek gibi suyla karıştırılır. Daha sonra bu hamur kalıplar preslenerek veya kesintisiz bir dikdörtgenler prizması şekline getirilip istenen ölçüye göre dilimlenerek tuğla yapılır. Önce havada kurutulan tuğlalar daha sonra ocakta uygun sıcaklık ve yaklaşık 12 saatlik bir süreyle fırınlanır.

 

Arkhestone, hayalini kurduğunuz istediğiniz görünümü yaratmak için sizlere birçok seçenek sunar. Birbirinden özel doğal tuğla uygulama, doku ve modellerimizle duvarlarınızda farklı bir ambiyans yaratmak için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Doğal tuğla uygulama ile ilgili sormak istediğiniz her şey için bizimle iletişime geçiniz.

Doğal tuğlanın asi, özgün ve doğal görünümü ile duvarlarınızda farklı bir etki yaratın. Ağırlık, drama ve özgünlüğü ekleyen bir stil oluşturun. Arkhestone satış mağazamızdan klasik veya modern restoranlar veya otel lobilerine, yaşam alanınızda birçok alanda kullanabileceğiniz model mevcuttur.

Doğal Tuğla fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı doğal tuğla modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır. Doğal tuğla uygulama yapmadan önce bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ataşehir Showroom

Arkhestone Duvar Kaplamaları

3004 Cadde No. 109/B

Ataşehir / İSTANBUL

0216 324 42 44

0538 401 31 64

Instagram/arkhestone

Linkedin/arkhestone

 

Avrupa Yakası

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,

Anadolu Yakası

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Daha fazlası için Bizimle iletişime Geçiniz.
WhatsApp
Merhaba
Merhaba
Call Now Button